TFLS

Piątek 29 marca 2024

O centrum

Menu

Aktualności

2008-03-03

AKREDYTACJA MENiS
Szkoła języków obcych TFLS otrzymała akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Spełniamy wymagania MENiS, które świadczą, że proponowane Państwu kursy są prowadzone rzetelnie, a nasz ośrodek jest wiarygodnym źródłem wiedzy. więcej

2007-05-16

Zapisy na KURSY WAKACYJNE trwają!
Kurs wakacyjny już od 229 zł. więcej

Metody niekonwencjonalne

METODA BERLITZA

Jest to wyjątkowo intensywne szkolenie zwane "całkowitym zanurzeniem". Stwarza ono uczniowi warunki zbliżone do tych, jakie miałby, przebywając w obcym kraju. Język, którego się uczy, słyszy podczas kursu przez cały dzień, nawet podczas posiłków i innych przerw w regularnych zajęciach. Cały czas towarzyszą mu lektorzy, którzy starają się aranżować różne sytuacje, aby niejako zmusić go do używania coraz to nowych zwrotów. Taka metoda ma zagwarantować uczniowi porozumiewanie się w języku obcym już po dwóch, trzech tygodniach intensywnej nauki.

METODA CALLANA

Jest to typowo konwersacyjna metoda nauki języka angielskiego i niemieckiego pozwalająca w naturalny sposób pokonać barierę językową. Już od pierwszych lekcji zajęcia prowadzone są w języku angielskim lub niemieckim niezależnie od poziomu zaawansowania. Szczególny nacisk położony jest na rozwijanie umiejętności porozumiewania się oraz kształcenia poprawności wymowy i intonacji. Nauka oparta jest na konwersacjach oraz powtórzeniach zwrotów i wyrażeń. Zajęcia prowadzone są w formie pytań i odpowiedzi, podczas których lektorzy używają gestów, mimiki, są w ciągłym ruchu - wszystko po to aby ułatwić naukę, utrzymać koncentrację, zainteresować. Nauczyciel, który ją stosuje, mówi w czasie lekcji bardzo szybko, zadając słuchaczom powtarzające się, ale proste pytania. Uczniowie w tym czasie nie notują, tylko uważnie słuchają.

Podstawą metody jest to, że student mówi i słucha czterokrotnie więcej w czasie lekcji, niż stosując jakąkolwiek inną formę nauki języka. W Metodzie Callana studenci są zmuszani do odpowiadania na pytania przez cały czas, dzięki czemu błyskawicznie uczą się języka mówionego. Po pewnym czasie przechodzi się do nauki języka pisanego, który słuchacze opanowują w bardzo krótkim czasie. Zdaniem specjalistów, do metody tej należy jednak podchodzić z dystansem, ponieważ nie jest ona dobra dla każdego.

METODA WILKA

To metoda języka mówionego. Zajęcia z jej wykorzystaniem trwają 90 minut i odbywają się w grupie czteroosobowej. Każda z osób podczas zajęć ma wypowiedzieć ok. 300 zdań. Efektywność zapamiętywania materiału mieści się podobno w granicach 60 proc. Podczas lekcji każdy uczeń jest zobowiązany do wyłapywania błędów kolegów i korygowania ich, co zwiększa znacznie świadomość językową słuchaczy.

METODA HELEN DORON

Metoda przeznaczona głównie dla małych dzieci, które mają się uczyć podczas zabawy. Dziecko słyszy powtarzane w nieskończoność słowa czy zwroty. Nauka zaczyna się od poznawania języka mówionego. Dzieci słuchają na zajęciach nagrań albo lektorki, a w domu odrabiają pracę domową, słuchając nagranego materiału z kaset podczas zabawy albo przed zaśnięciem. Przynosi świetne rezultaty, zgodnie z założeniem, że im wcześniej zacznie się naukę, tym lepiej.

Niekonwencjonalne metody nauczania języków z pewnością ułatwiają zapamiętywanie materiału, choć obietnice błyskawicznej nauki bez wysiłku są raczej niemożliwe do spełnienia. Po pierwsze nie ma uniwersalnej metody, która jest optymalna dla wszystkich. Po drugie, cudów nie ma – bez ciężkiej pracy i chęci do nauki się nie obejdzie. Najlepiej stosować różne narzędzia: książkę, ulubione czasopisma, filmy, metody interaktywne. Najszybciej uczymy się, kiedy nauka języka sprawia nam przyjemność. Wtedy z pewnością bardzo szybko zobaczymy rezultaty

SITA - learning

Sita wykorzystuje wprowadzenie uczniów w stan głębokiego relaksu alfa, czyli stanu pomiędzy snem a rzeczywistością. Jest to możliwe dzięki specjalnym okularom , które służą do regulacji oddechu. W tym samym czasie lektor stosuje różne techniki zapamiętywania, na przykład tzw. mapę myśli, która polega na tym, że wypowiada on słowo-klucz, a wokół niego uczniowie wyobrażają sobie inne słowa. W trakcie tworzenia mapy myśli wykorzystuje się rysunki i znaki graficzne. Metoda ta pozwala już w ciągu dwóch tygodni nabyć podstawy językowe umożliwiające komunikację.

Centrum informacyjne

Lokalizacja

Słownik e-DICT

Wpisz słowo (wyrażenie) polskie lub angielskie

słowo:

Jakość potwierdzona certyfikatami

O centrum | Oferta szkoleniowa | Egzaminy dla lektorów | Cennik | Testy kompetencji | Metodyka | Kadra szkoleniowa | Zapisy / Zapytania | Biuro karier

BIURO: ul. Boduena 4, 00-011 Warszawa tel. 622 20 58, 622 20 59, 622 24 75, fax 622 20 58, 622 20 59.
© Prawa autorskie 2002-2006 TFLS. Wszelkie prawa zastrzeżone